Evropa

Co vidět v Lisabonu?

Žila jsem v Lisabonu téměř půl roku a každý den mě překvapila. Na začátku bylo pro mě těžké pochopit toto město a vidět jeho krásu, ale nakonec se to podařilo a já jsem pro vás tuto krásu shromáždil na třech cestách po městě. Průvodce vám nejen řekne, co vidět v Lisabonu, ale také jak cítit jedinečnou atmosféru. Bavte se!

Kde (podle mého názoru) stojí za to žít v Lisabonu?
Podle mého názoru je centrum Lisabonu velmi špatné pro ubytování, levné hotely jsou zde velmi špatně kvalitní. Byl bych žít v Belem a chodit, nebo být někde na cestě mezi městem a Belem. Alternativně, pokud musíte, navrhuji Santo Antonia, Campo Pequeno. Toto je subjektivní názor;)

Počasí v Lisabonu
V Portugalsku je obecně chladnější než ve Španělsku nebo Itálii. Lisabon není přímo na oceánu, ale je vystaven humoru "velké vody", plavání je příjemné od poloviny června do září. V Lisabonu je spousta zamračených a chladných dnů, obzvláště večer, měli byste si vzpomenout na teplý kryt. Ale tam nikdy není příliš chladno, nikdo o sněhu neslyšel; když je v Polsku zima, Lisabon je příjemný a jemný.

Hodně o počasí, které jsem zde napsal, v příspěvku o balení do Portugalska.

Pohybující se kolem Lisabonu
Zabalte nějaké slušné boty! Lisabon je na vysokých kopcích a procházky kolem nich mohou obejmout turisty, potřebujete pro toto město dobrou podmínku. Nedoporučuji, bohužel, lidem s malými dětmi v kočárku v Lisabonu, samozřejmě, ale prohlídka bude trápení. Rád bych navrhl malé město u oceánu, nedaleko Lisabonu + několik krátkých výletů do města.

Zde jsem rozsáhle psal o podrobnostech pohybu Lisabonu, veřejné dopravy atd.

Jídlo v Lisabonu
Doporučené hospůdky v Lisabonu již vytvořily dvě velké příspěvky (ve kterých se také hodně dozvíte o portugalském jídle a pravidlech v restauracích). V níže uvedené příručce jsem také označil doporučená místa na mapě.

Co vidíte v Lissonu
Začněme jedinou věcí: Lisabon není "prohlídkou". Města často chodí s připraveným seznamem míst a památek vyznačených na mapě. V Lisabonu to nebude fungovat a dokončením památek jeden po druhém budete velmi zklamáni, a proto žádnou atrakci na následujících trasách není v žádném případě povinné. Po Lisabonu chodí, chodí a putuje. Wazi směle v uličkách sedí v hospodách, kde nemluví anglicky, hledají "své" ulice, parky, lavičky. To je Lisabon, který se vám líbí, další dovolenou na stránkách průvodce a muzejní regály. Jdeme!

Trasa: Lisabon
Začínáme s nejvíce "klasickým", to je Praça do Comércio. Kdysi tam byl portugalský královský palác, ale byl zcela zničen při zemětřesení v roce 1755. Při procházce kolem Lisabonu si tuto tragickou událost často zapamatujeme, protože výrazně zasáhla celé město. Uprostřed prace do Comércio stojí památník krále Józefa I., právě v den, kdy došlo k zemětřesení.

Pojďme se podívat po náměstí, pod arkádami budov, podél řeky. Pak jdeme pod velkým triumfálním obloukem na vrcholu Praca do Comercio, na ulici Rua Augusta. Jako byste mohli vstoupit do vrcholu tohoto oblouku!

Rua Augusta a Rossio Square jsou centrem města, kde je spousta hospůdek, obchodů a dalších zajímavých míst turistů, zatímco odbočte doprava po luku napravo, protože dnes je plánováno Alfama! A když se narodil svatý Antoni v této čtvrti, je to naše církev, která je zaměřena jako první. Antoni je patronem novomanželů v Portugalsku, takže každý rok v den jeho smrti se třináctého července uskuteční masové svatby v kostele, protože přináší štěstí mladým párům. V té době v Alfama je na počest Antoniho také obrovská slavnost, je třeba ho vidět! Je-li období odlišné, stojí za to vyzkoušet lisabonskou tradici: socha sv. Anthonyho je před kostelem, dáváme minci na knihu, kterou drží, a pokud uspějeme - prosperujeme v lásce.

Za kostelem Antoni stojí lisabonská katedrála Sé, postavená na místě starší mešity. Portugalsko až do 13. století bylo obsazeno Moors a zatím můžeme najít spousty stop z jejich činností. Nedaleko katedrály je malebná žlutá tramvaj číslo 28 - je to klidné, přijde čas ....