Afrika

Kapské Město: 7 důvodů, proč byste měli jít

Zamilovala jsem se do tohoto místa. Zní to trochu vznešené, ale opravdu, pokud se vám líbí krásné výhledy, víno, steaky, moře a hory, bude to zbožňováno. Nevím, kdo by byl zklamán tímto místem a je to pravděpodobně nejlepší svědectví a doporučení, aby tam šel. Pokud vás tato slova ještě nepodporují, přidám 7 argumentů a několik fotek, které doufám, že změní názor.

7 důvodů, proč byste měli jít do Kapského Města:

1. Jídlo.
Ve skutečnosti byste se mohl zastavit v tomto okamžiku - pokud jde o důvody, proč bych vám doporučil jít tam. Pokud se vám líbí mořské plody nebo steaky, žebra si dovolím říci, že není lepší místo, kde můžete jíst takové delikátní pokrmy za tak nízké ceny. Kapské město nabízí úžasnou úroveň restaurací.

Místa, která jsem měla možnost navštívit a doporučit s celým svým srdcem:

Saveur, Simon's Town, velmi pěkná restaurace s vynikajícími službami. Specializují se na mořské plody a jako většina restaurací na steaky a žebra. Nachází se ve stejném městě, kde je pláž s tučňáky - takže je můžete kombinovat jeden s druhým.

2. Pláže.
Máte rádi vodní sporty - potápění, surfování? Toto Kapské město je také vytvořeno pro vás. Je to jedno z mála míst na světě, kde se můžete ponořit do klece a obdivovat bílé žraloky.

3. Chapmanův vrcholový pohon.
Pěkná silnice, která je splatná 40 ZAR - 2,5 Euro. Nabízí mimo jiné skvělé výhledy na výše zmíněné pláže Noordhoek Beach. Na jeho začátku je Hout Bay - zátoka, ve které jsme potkali delfíni.

5. Vína.
Co se týče mě, je to pravděpodobně jedno z největších překvapení - kvalita místních vín a jejich výběr je neuvěřitelný. Celkově, než jsem přišel do Jižní Afriky, nepil jsem z této země dobré víno - ale vím proč. Existují dva důvody, proč to bylo. První je cena - na místě v Kapském Městě za láhev dobrého vína musíte zaplatit 3 Euro - to zní legrační, nicméně stejné víno, které jsme při dovozu u nás stojí 10 - 20 Euro. Takže mohou být v zásadě zahrnuty do dražšího výběrového stánku, ve kterém si konkurují, a to zejména vína z Evropy, a stěží si nikdo nevybírá vína z Jižní Afriky. Druhým problémem je dostupnost vín - vinice v oblasti Kapského Města jsou relativně mladé, od 6 do 15 let. Potenciál produkce vína, zejména v menších vinicích, dokonce ani neumožňuje jejich vývoz - nejvíce se prodávají přímo na místě. Setkali jsme se pouze s 2 vinicemi, jejichž vína se můžeme setkat v Evropě. Pokud tedy jedete do Kapského Města, přineste s sebou větší kufr. V některých vinicích můžeme objednat vína s dodávkou domů - podle mého názoru je to dobré řešení. Láhev nádherného červeného vína s balíčkem stojí 15 Euro - hodně? podle mého názoru ne - zejména při pohledu na jeho kvalitu. Je těžké porovnat tato vína s těmi, se kterými se s námi setkáváme v on-line obchodech. To je důvod, proč vinaři jsou tak dychtiví dělat ochutnávky vín. Vypadá to víceméně, že zaplatíme 2-3 eur za příležitost vyzkoušet 3-7 druhy vín vyrobených v dané vinici. Kromě toho některé z nich nabízejí předkrmy ve formě jídla (sýr, šunkové olivy a jiné), nebo mají vlastní restaurace (jako Tokara zmíněné výše), a dokonce i penziony.

6. Atrakce.
Cape Point - park, do kterého se zaplatí vstup. Existuje několik cest, které můžeme přiléhat po pobřeží. Musíte zasáhnout s dobrým počasím - jsou zde dny s viditelností 0, ale před vstupem do služby dámy informujte o počasí.

7. Ubytování.
Kapské Město nabízí velký výběr řetězců a soukromých hotelů a domů, například na letišti Airbnb. Spali jsme 2 noci v NH Cape Town Lord Charles, můžu bezpečně doporučit tento hotel. Velmi dobré snídaně, prostorné pokoje a intimní bazén. Pro příští tři noci jsme však rozhodli o pronájmu domu na Airbnb - co bych vám chtěl doporučit, zejména pokud cestujete ve 3 nebo více osobách.