Jižní Amerika

6 v Buenos Aires

Toto argentinské město je více italské než mnoho italských città, podávané se španělským temperamentem, s evropským kouzlem velké aglomerace, vonící parrillami, sladkou chutí dulce de leche.

- První den Buenosova pobytu jsem byl vyděšený. Velikost, složitost, heterogenita. Jedná se o několik měst v jednom obrovském městě. A tak musíte o tom přemýšlet.

La Boca se známou ulicí Caminito je barevným symbolem Buenosu, okresu italských emigrantů. Silně komercializované, ale malebné. Nedaleko slavného fotbalového stadionu La Bombonera se stejnojmenným týmem Boca Juniors.

La Catedral Club
Zatopené soumrak budova je ve tvaru obrovské stodoly je vybaven nábytkem z bleších trzích, a na stěnách visí obrazy, monidła, umělecké instalace a sochy. Tango tančí tady každý den.

Palermo Soho
Nejlepší je žít v čtvrti San Telmo (kdekoli pěšky), takže nejlepší party a hospůdky najdete v Palermu Soho. Místo je považováno za nejvíce "alternativní" v Buenos Aires. Plné barevné nástěnné malby.

Tigre
Město na ostrově, které se nachází na okraji města Buenos, v deltě řeky Paraná. Ideální pro víkendový pobyt. Dostanete se do malebného vlaku Tren de la Costa. Stojí za to koupit výlet lodí přímo na místě.

Feria de Mataderos
Festival gauchcha se odehrává každou neděli 11 (v zimě) a 18 (v létě). Perfektní místo k nákupu suvenýrů, jíst lahůdky a vidět argentinské kovboje.

Recoleta Cemetery
Všichni chtějí vidět, kde leží Eva Perón. A i když samotná hrobka nezapůsobí, mnoho dalších - s věžemi, postavami, sloupky - nejvíce. Osobnosti zde odpočívají.